Plenerowy system ekspozycyjny CUSTOM FRAME

  • modułowe systemy wystawiennicze custom frame boksy wystawa rynek

W zależności od pomysłu czy indywidualnych potrzeb, wykorzystując elementy systemu Custom Frame - możemy dowolnie zaprojektować układ przestrzenny plenerowej ekspozycji.
Pojedyncze, modułowe ramy, łączone ze sobą, pozwolą zbudować wielowariantowe układy przestrzenne - od najprostszych, otwartych instalacji parawanowych, zamkniętych przestrzeni w formie boksów, na rzucie kwadratu, trójkąta lub innych wielokątów - do bardziej złożonych form pawilonów, instalacji dwupoziomowych i plenerowych witryn ekspozycyjnych.
Montując do ram specjalne transparentne płyty, dowolnie sterujemy stopniem przeźroczystości wydruków graficznych, a po zmroku można podświetlić je od środka. Znaczna wysokość elementów sprawia, że każda zbudowana z nich konstrukcja, idealnie wpasuje się swoją skalą, w dowolna przestrzeń miejską. co zdecydowanie wyróżni ją w każdej przestrzeni.

Indywidualność formy
System ekspozycyjny Custom Frame daje możliwość projektowania indywidualnego wykończenia każdej ramy.
W zależności od koncepcji graficznej wystawy, dowolnie można zaprojektować układ każdej ze ścian - planując umieszczenie tam dużej pojedynczej planszy, lub kilku mniejszych. Wypełnienia mogą być wykonane z preferowanych materiałów, np.: blacha, poliwęglan, sklejka, dibond, płyty HPL itp. Pozwala to tworzyć zupełnie różne ekspozycje, wykorzystując podstawowe, stałe elementy modułowe.
Budowa elementów systemu
i możliwości form przestrzennych
  • modułowe systemy ekspozycyjne custom frame elementy systemu ścianki

Podstawowym elementem systemu Custom Frame jest aluminiowa rama o wysokości 280 cm oraz 210 cm, dostępna w dwóch podstawowych szerokościach - 160cm i 110 cm. Konstrukcja ramy pozwala zamontować do jej wnętrza odpowiednie wypełnienia, w zależności od koncepcji graficznej wystawy. Pojedyncze ramy, łączone ze sobą, tworzą wielowariantowe układy przestrzenne-od najprostszych, otwartych instalacji parawanowych, zamkniętych przestrzeni w formie boksów, na rzucie kwadratu, trójkąta lub innych wielokątów- do bardziej złożonych form pawilonów, instalacji dwupoziomowych i gablot ekspozycyjnych.

Oświetlenie i multimedia

Dzięki zastosowaniu systemu paneli solarnych i nowoczesnych baterii elektrycznych – nasz system może stać się zupełnie niezależny od dostępności zasilania elektrycznego w miejscu lokalizacji ekspozycji. Użyte systemy oświetlenia pozwalają na swobodne sterowanie oświetleniem ścian, zarówno jego kątem świecenia, jak i natężeniem.
Istnieje możliwość wprowadzenia szeregu elementów multimedialnych do wybranych układów. Możliwa jest instalacja specjalnego panelu multimedialnego, wyposażonego w monitor LCD, montowanego do jednej, lub kilku ścian boksu. W celu zrealizowania wielkoformatowych prezentacji -system pozwala na zamontowanie projektora multimedialnego wewnątrz boksu, wyświetlającego obraz na jedną ze ścian.

Produkcja, montaż, przechowywanie

Do współpracy przy tworzeniu oraz produkcji elementów modułowego systemu Custom Frame zaprosiliśmy firmę Orange House, która od wielu lat zajmuje się realizacją wystaw czasowych oraz szeroką produkcją dla branży reklamowej.
Wspólnie, nieustannie pracujemy nad udoskonalaniem elementów systemu, testując i wdrażając nowe pomysły, które umożliwią w przyszłości realizację nieskończonych wariantów prezentacyjnych
Elementy systemu zostały zaprojektowane w sposób umożliwiający ich transport w dowolne miejsce, oraz montaż i demontaż w bardzo krótkim czasie, bez użycia ciężkiego sprzętu. Modułowość systemu sprawia, że ograniczona zostaje do minimum przestrzeń potrzebna do transportu i magazynowania.
Custom Frame jest także rozwiązaniem ekologicznym. Wszystkie elementy systemu-konstrukcja oraz panele wypełniające ściany, są wykonane z materiałów pozwalających na wielokrotne ich wykorzystanie w kolejnych ekspozycjach.

TOP