Czym są modułowe systemy wystawiennicze?

Systemy ekspozycyjne od Sowa-Szenk, sprawdzą się przy organizacji wystaw czasowych, promocji wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych oraz jako nośnik reklamy. Są narzędziem, dzięki któremu w łatwy i efektowny sposób można stworzyć odpowiednią instalację, elastyczną i dopasowaną do szerokich potrzeb. Ogromnym atutem jest uniwersalność systemu, co umożliwia wykorzystanie w szerokim kontekście – we wnętrzach muzeów, galerii i instytucji publicznych, halach wystawowych i targowych, oraz w przestrzeni publicznej –na placeach, skwerach i ulicach.

Dla kogo przeznaczone jest nasze rozwiązanie?

Modułowe systemy wystawiennicze są sprawdzonym rozwiązaniem dla instytucji kultury i biznesu. Z naszych usług korzystali już m.in.:Muzeum Historii Polski w Warszawie, Muzeum Narodowe we Wrocławiu,Uniwersytet we Wrocławiu, Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Jana Pawła II wWadowicach, Muzeum Miedzi w Legnicy oraz Instytut Pamięci Narodowej we Wrocławiu
Do współpracy zapraszamy muzea, biura projektowe, zajmujące się projektowaniem wystaw, agencje reklamowe organizujące eventy i wydarzenia o charakterze promocyjnym i kulturalnym oraz urzędy miast, uczelnie i inne ośrodki administracyjno-kulturalne.

Jak przebiega proces projektowania przestrzeni wystawienniczej ?

Na bazie systemów wystawienniczych  Custom Wall  lub  Custom Frame  przygotujemy indywidualny projekt ekspozycji zgodnie z Twoimi wytycznymi. Nasz zespół projektowy sprawi, że pojedyncze moduły lub cała wystawa stworzona na ich podstawie, nadadzą niepowtarzalny charakter miejscu instalacji.

Zaczniemy od opracowania koncepcji, by ustalić, co będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. W szybkim czasie wykonamy wizualizacje, aby jeszcze przed realizacją było możliwe zobaczenie efektu końcowego. To ułatwi Ci wybór zaproponowanych rozwiązań. Zajmiemy się również produkcją i montażem finalnego produktu.

Wykonujemy i realizujemy również indywidualne projekty wystaw muzealnych, plenerowych instalacji oraz ekspozycji mobilnych, niezwiązanych z modułowymi systemami. Więcej informacji na  sowa-szenk.pl 

Materiały, produkcja i logistyka

Wszystkie elementy, składające się na gotową ekspozycję, wykonujemy z najwyższej jakości materiałów, co zapewnia im trwałość i estetyczny wygląd oraz pozwala na wielokrotny montaż i demontaż bez ich uszkodzenia.
Konstrukcje spełniają rygorystyczne normy dotyczące bezpieczeństwa i trwałości (zabezpieczenie przed wiatrem i wilgocią).

Dysponujemy zapleczem produkcyjnym, umożliwiającym szybką realizacje zamówienia. Po wykonaniu elementów wystawy, w zależności od opcji (sprzedaż lub wypożyczenie) - dostarczamy je na miejsce, zapewniając montaż i pełen serwis na czas trwania wynajmu oraz demontaż.

Czy możliwy jest wypożyczenie systemów wystawienniczych?

Tak, prowadzimy wynajem systemów ekspozycyjnych, dzięki czemu nie musisz martwić się o przechowywanie ich elementów. Wielokrotność wykorzystania części konstrukcyjnych sytemu sprawia, że wypożyczenie staje się bardzo atrakcyjne finansowo

Oferta

W zależności od indywidualnych potrzeb-oferujemy sprzedaż lub wynajem wybranych elementów systemów.
Biorąc pod uwagę sposób ich wykorzystania, lokalizację czy inne uwarunkowania- zaproponujemy rozwiązania techniczne i przestrzenne elementów modułów oraz odpowiedni dobór materiałów.
Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu - oferujemy również wykonanie projektu plansz graficznych lub projektu całej instalacji/wystawy oraz pomoc w formalnościach związanych z uzyskaniem zgód i pozwoleń na jej zbudowanie, w przypadku wystawy plenerowej w przestrzeni miasta.

TOP